Kontryhelový čaj je jedním z celé řady těch druhů, které působí pozitivně na náš organismus. Nyní si přiblížíme správný postup přípravy a zaměříme se na jeho kladné efekty. Jeho konzumace je zcela jistě prospěšná, zvláště pro ženské pohlaví.
KONTRYHELOVÝ ČAJ – PŘÍPRAVA
Stejně jako u většiny bylinkových čajů, ani u kontryhelového ho příliš nedoporučujeme kupovat formu porcovaného. Vždy je lepší využít přímo čerstvou nebo sušenou bylinku. Na přípravu budete potřebovat tři čajové lžičky sušeného kontryhelu, zalijete je 250ml vroucí vody a necháte ještě krátce projít varem. Poté ho necháte dalších 15-20minut luhovat a následně scedíte. Doporučená denní dávka jsou dva šálky.
Další variantou je bylinkový čaj na podporu plodnosti, který se sice připravuje z více druhů bylinek, ovšem dominantní složkou je v něm právě kontryhel. Budete potřebovat pět dílů kontryhelové nati, dva díly řebříčkové nati, dva díly nati šalvěje a tinkturu ze jmelí. Následně zalijete dvě polévkové lžíce této směsi 0,5l vroucí vody a necháte luhovat 15-20minut. Po scezení přidáte dvě kapky zmiňované tinktury ze jmelí. Doporučená denní dávka tohoto čaje je 3x denně.
KONTRYHEL – POZITIVNÍ ÚČINKY
Nejdůležitějším účinkem kontryhelu je bezesporu jeho pozitivní vliv na schopnost ženy otěhotnět. V případě, že se vám z jakýchkoli příčin nedaří přijít do jiného stavu, určitě doporučujeme vyzkoušet právě kontryhelový čaj, což může vaše šance výrazně zvýšit. Pravidelné pití tohoto čaje blahodárně působí na stav dělohy a navíc je doporučován v případech, kdy hrozí riziko spontánního potratu. Již těhotným ženám je jeho konzumace doporučena od ukončeného 3. měsíce těhotenství.
S jeho pitím nemusíte přestat ani po porodu, neboť je doporučován i v období kojení. Mezi jeho další pozitivní účinky patří i schopnost zmírnit menstruační bolesti a v neposlední řadě působí příznivě při zánětech vaječníků nebo infekcích kvasinkového typu.